''Šedesát devět, prosím''

31. srpna 2016 v 21:25 | Nikla |  Moje kecy
Zdravím ^^ Pokud se nemýlím, v předchozím článku jsem zmiňovala, že nastupuji na brigádu. A tak jsem tu, abych vám napsala jak se mi v posledních měsících vedlo.


Mise č. 1: Najdi brigádu
Ač prý poptávka po brigádnících byla tohle léto velká, sehnat ji byl docela oříšek (nebo jsem možná nebyla vhodná kandidátka). Ozvali se mi ''jen'' ze dvou míst. Čekat na to jejich ''my se vám ozveme'', tak čekám doteď. Ale hlavní je, že jsem se nakonec někam dostala. A tak jsem v půli června nastoupila do uzenářství.

Mise č. 2: Pokemon Shoppers go aneb Snaž se toho pochytit co nejvíc
Musím říct, že jsem z toho měla docela obavy, jelikož jsem někdy mívala problém rozeznat houskový knedlík od bramborového, natož maso, které jsem viděla jen na talíři (obvykle vařím jen s kuřecím).
První den byl vážně perný. O zákazníky nebyla nouze, až jsem nevěděla co dřív dělat. (V tu chvíli se mi vybavily máminy slova: Moc lidí tam nechodí. Tam se moc nenadřeš.) K tomu všemu tolik nových informací a seznamování s novým prostředím.
Navíc některé ty pohledy byly k nezaplacení. Viděli jste někdy ten pořad s Dejdarem, kde si celebrity zkouší určitou profesi, a lidé na ně koukají stylem ''Děláte si ze mne blázna?'' ? Tak takhle mi připadalo, že se na mne koukají. Naštěstí jsou ty pohledy už ojediněle.

Mise č. 3: Rozmluv se
Možná jste za těch pár let zjistili, že nejsem moc výřečná. Takže začátky byly i z tohohle hlediska docela krušný. (Já naivka jsem si asi vážně myslela, že to je jen o ''dobrý den'' a ''nashledanou''.)
Na zákazníky si vůbec nemůžu stěžovat. Někteří mi dokonce i poděkují, že jim vnucuji zboží. Jen někteří jsou milí až to bolí (posílají mi pusy na dálku, zvou mě k sobě na večeři, chtějí po mě číslo...).

Práce je to pěkná. Navíc je tam přes léto krásně chladno. Co je však ze všeho nejlepší, zůstávám tam i přes školní rok ^_^

To by pro dnešek bylo vše. Zítra mi začíná škola, takže půjdu provětrat učebnice.


A jaké léto jste měli vy? ~

Mimochodem, nejedete někdo na Ochutnej Vietnam?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mari Choi Mari Choi | Web | 1. září 2016 v 10:18 | Reagovat

Já bych v uzenářství asi dělat nemohla, nedělá se mi zrovna nejlíp z toho odéru syrového masa,co tam obvykle mívají. Já vždycky, když jsem měla brigádu, tak to bylo doplňování nebo něco s dětmi.

Asi si se jim zalíbila, když si tě chtějí nechat :-)

2 beepinka beepinka | Web | 1. září 2016 v 11:53 | Reagovat

Tak v uzenářství bych pracovat nemohla. Maso jim,ale..být furt obklopená syrovým masem a tak...to prostě neni nic pro mě :DKaždopádně začátky jsou vždycky krušné. Ale jsem ráda,že se ti tam nakonec daří a budeš to moc dělat i počas školy :). To je fajn. Já s tou mojí brigádou uvidím,jestli to půjde nějak skloubit se školou,ale vzhledem k tomu,že dělám od 6-14 to asi moc nevidím. Uvidím až budu znát ten rozvrh no :D.
Jinak vstávání ve 4,v 5...to je fakt síla. :D Normálně když přijdu domů z práce,tak jsem naprosto vyždímaná :D!

Na nějaké filmy v originále bych se mohla podívat,to máš pravdu. :) Yep..ach ta prokrastinace..to znám :D!
Jinak máš moc pěkný dess *-* :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama