Má studentská léta jsou pomalu u konce

3. května 2018 v 8:01 | Nikla |  Moje kecy
Nemůžu uvěřit tomu, že do konce školního roku zbývají jen dva poslední dny, pár zkoušek a pak bude všemu konec. Je to jak včera, co jsem dělala maturitu, a teď mě zas čeká něco podobného.
Docela mě to mrzí, jelikož bych klidně šla studovat dál, kdybych jen věděla co. Na druhou stranu se těším do práce (asi od ledna mám zajištěné místo), i když jsem rok od roku skeptičtější a skeptičtější k tomuto oboru. Tak se uvidí, kde nakonec skončím.

Napadlo mě sepsat článek o učitelích, kteří mě nějak poznamenali (v tom dobrém slova smyslu). Protože... je to jen můj dojem, nebo učitelů co doopravdy dokáží něco naučit a něčím inspirovat je tak málo?


Když si vzpomenu na základku, vybaví se mi jen dva učitelé.
Na paní H. nadával snad každý. Učila téměř všechny naše rodiče a snad i prarodiče, pokud by to bylo možné. Každý rok říkala, že půjde do důchodu. Pokud se nemýlím, učí doteď. Takový vzdělávací Josef Váňa a Igor Hnízdo v jednom. Byla hrozně přísná a nebyla hodina, co by se nerozčílila. Z přírodopisu toho sice moc neumím, ale chemie mi na střední nedělala skoro vůbec žádný problém.

Zato pana R. milovali snad všichni (a já doslova). Byl zábavný, vtipný a porozumět matematice nebylo těžké. Možná proto jsem právě v té době chtěla studovat geodézii, architekturu. Ještě štěstí, že jsem se tím směrem nevydala, na střední jsem z ní málem propadala.

Střední a vyšší odbornou vezmu dohromady, jelikož jsem zůstala ve stejné budově a učitelé se nám moc nepozměnili.
Třídní učitel pan T., lidsky jsme si moc nesedli, vždy byl ale vstřícný a ochotný. A když četl úryvky z knih... to bylo něco! V tu chvíli jsem si přála být jeho dítě, aby mi mohl před spaním číst. Takové stavy mám jen když slyším Yoon Mirae a Kim Taewoo.

S paní C. jsme tenkrát moc velké kamarádky nebyly. Nikdy jsem s ní však neměla problém, i když mi práce vůbec nešla. Nechová se nadřazeně, namyšleně. Ani nevíte jakou jsem měla radost, když jsme se po maturitě dozvěděli, že právě ona bude v následujích letech naše třídní. Ze všech učitelek, co máme na praxi, mě toho dokázala naučit nejvíc. Ostatní nám látku jen říkají, ona nám ji svým hlasem rovnou ukládá do mozku. A snad všichni obdivujeme, jak je v šedesátce neustále v cizině, potápí se a užívá si života.

Pana T. jsem ve druháku na střední moc nemusela. Předměty, co nás učil, mě nebavily, a nerozumněla jsem jim, jak to bylo něco nového. Navíc nás občas zkoušel před tabulí, mně se to naštěstí poštěstilo asi jen jednou. Pak u mne nastal zlom, začala jsem se zas pořádně učit a jeho hodiny mě opravdu začaly bavit. Usínám jen pokud vykládá o kovech, obzvláště pokud jedeme v kuse tři vyučovací hodiny. Jako jeden z mála nás učí se učit, jak pracovat s hlasem, komunikovat s lidmi. Zve studenty na zabijačku. Miluje jídlo. Je toho názoru, že je lepší sníst játra, než se dopovat prášky. Prostě ''můj člověk''. Řekla bych, že jsme si nesedli jen z politické stránky... Jsem opravdu ráda, že jsem ho mohla mít jako vedoucího absolventské práce.

Ani nevíte jak jsem byla nadšená, že jsme předchozí půlrok měli psychologii. Zvláště když po nás vyučující chtěla, abychom o sobě něco sdělili a řekli něco pozitivního o osobě po levé ruce. V tu chvíli jsem myslela, že celý půlrok bude utrpení. Nebyl. Paní V. je vlastně vtipná a jedná s námi tak, že nemáme pocit podřazenosti.

A možná by nebylo na škodu zmínit i učitelku ze školky, která mi jako jediná zůstala v paměti. Vybavuji si, že se jmenovala Soňa a jednou mě hájila před druhou učitelkou, které jsem se bůhvíproč nelíbila.

Taky máte dojem, že někteří učitelé nemají ve škole co dělat?
Myslíte, že na tom má velký podíl i chování některých studentů?
Kolik učitelů něčím obohatilo vás?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 beepinka beepinka | Web | 16. července 2018 v 22:36 | Reagovat

Ahojky, tak jsem zpátky na blogu ♥ Konečně prázdniny! Takže jsi dělala státnice? Podařily se ti? ^^
Jinak krásně sepsaný ^^. Já si ze základky pamatuju na jednu svojí třídní, kterou jsem měla jako dítě ráda, byla moc milá. A ze střední...tam mi asi nikdo nic nedal. Možná učitelka němčiny trochu. Jinak musim říct, že i z některých profesorů na vysoké mám pocit,že by vůbec neměli učit...jejich přístup mě někdy fakt dostává :D! Neskutečný... :-?

2 beepinka beepinka | Web | 16. července 2018 v 22:37 | Reagovat

Btw ty spamy v komentech mám taky, ale už míň...udělala jsem to,že jsem zablokovala přidávání komentářů pod ty články, kam mi ty spamy chodily. To to trochu omezilo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama